ZAPRASZAMY DO KSIĘGARNI

Księgarnia

Książki o sztuce

-2023 Diary
DAR/GIFT

30,00 zł

Redaktorki: Marianna Dobkowska, Julia Harasimowicz

Artystki i artyści: Kateryna Aliinyk, Paloma Ayala, Ju Bellard i Iris Petit, Maja Demska, Krystyna Jędrzejewska-Szmek, Dongwan Kam, Maryna Marinichenko, Lesia Khomenko, Kateřina Konvalinová, Yulia Kostereva, Daniel Kotowski, Stefania Lozynska, Dorota Jagoda Michalska, Vladyslav Riaboshtan, Michelle Woods, Jaśmina Wójcik, Marta Wódz
Projekt graficzny: Krzysztof Bielecki
Koordynacja: Sabina Winkler-Sokołowska
Tłumaczenia: Marcin Wawrzyńczak
Proofreading: Nick Faulkner

Diary to podręczny kalendarz i planer, wydawany każdego roku przez zespół rezydencji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z rezydentkami i rezydentami instytucji. Tematem tegorocznej publikacji jest DAR (GIFT). Inspiracją dla wydawnictwa stały się tak ważne w tym roku nieformalne sieci wsparcia i wymiany wiedzy. Redaktorkom kalendarza, Mariannie Dobkowskiej i Julii Harasimowicz, przyświecała myśl, że w chwili nakładających się na siebie globalnych kryzysów nabiera znaczenia poszukiwanie takich sposobów współistnienia, które nie będą oparte na eksploatacji, ale na hojności i wzajemności. Uświadamiamy sobie, czego możemy się nauczyć od siebie nawzajem i od planety, czym możemy się podzielić z innymi, co możemy sobie zaoferować i co możemy pielęgnować w tym procesie dawania i otrzymywania. Jak ważne jest wprowadzenie elementów ekonomii daru do naszego codziennego życia. Może w ten sposób uda nam się doprowadzić do zmian w systemach, które nas ograniczają i obciążają.

Publikacja zawiera prace autorstwa osiemnastu rezydentów i rezydentek U-jazdowskiego z 2022 roku. W kalendarzu znaleźć można rysunki, zdjęcia, teksty odnoszące się do grup pomocowych, ekologii, wymiany praktyk i myśli, współpracy znoszącej bariery językowe i geograficzne.

Produkty zakupione w naszym systemie odbierać można tylko i wyłącznie w kasie obiektu.