ZAPRASZAMY DO KSIĘGARNI

Księgarnia

Książki 3

- Diary 2022

30,00 zł

Redaktorki: Marianna Dobkowska, Julia Harasimowicz
Projekt graficzny: Krzysztof Bielecki
Wydawca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Warszawa 2021
ISBN 978-83-65240-97-2
Teksty w języku angielskim, 232 strony,oprawa miękka

Diary to wydawany co roku przez program rezydencji, we współpracy z zaproszonymi artystkami i artystami, podręczny kalendarz i planer.Tematem kalendarza na 2022 rok jest LIQUID (płyn, płynność). W ujęciu zaproszonych do pracy artystów płyn to coś, czego nie da się zdefiniować, co ulega nieustannie metamorfozom, z trudem zachowuje kształt. Przywodzi na myśl kategorię Zygmunta Baumana, która powoli wymazuje ustalone podziały i reguły.Rezydenci myśleli o niej nie jak o niestabilności, ale jak o niejednoznaczności, możliwości transformacji i zmiany, która jest przedstawiana poprzez różnorodne wizualne reprezentacje.

Przy wyborze tematu kalendarza na 2022 rok redaktorki oraz artyści szukali również odniesień, postulując zmiany w antropocentrycznym myśleniu o wodzie jako surowcu, odnosząc się do płynu w kontekście podstawowego materiału planety.

W Diary woda jest elementem łączącym istoty, przypominającym o naszym pochodzeniu i przynależności do wszechogarniającego Hipermorza – sieci wodnych połączeń.

na okładce praca Jaśminy Wójcik

Produkty zakupione w naszym systemie odbierać można tylko i wyłącznie w kasie obiektu.